Do Škachova dne zbývá
0 dnů
Do termínu přihlášení zbývá
0 dnů
Vzdělávací akce pro dentální hygienistky a stomatology se koná v Divadle U Hasičů, Římská 45, Praha 2

12. 2. 2020

Do Škachova dne zbývá
0 dnů
Do termínu přihlášení zbývá
0 dnů

Historie Škachova dne

Škachův den, jako odborná vzdělávací akce, se zrodil v hlavách MUDr. Ladislava Korábka a MUDr. Ladislava Kindla jako pocta prof. MUDr. Miroslavu Škachovi, který je nepochybně v historickém kontextu jedním ze zakladatelů parodontologie v tehdejším Československu.

V roce 2009 se v postgraduálním vzdělávání dentálních hygienistek nedostávalo cíleně zaměřených akcí, během nichž by si absolventky oboru DH připomněly zásadní medicínské informace, které se přímo dotýkají jejich oboru. 

Zároveň chybělo pravidelné fórum, na němž by bylo možno odborné auditorium seznámit s aktuálními novinkami ze stomatologie.

V roce 2010 tak proběhl 1.Škachův den. Akce zaměřená nejen na vzdělávání, ale v té době i na kulturu. Milým hostem byla manželka prof.Škacha - as.RNDr. Jaroslava Škachová, kterou doprovodily do divadla U Hasičů další dvě dámy. Jednou z nich byla blízká spolupracovnice prof.Škacha paní doc.MUDr. Olga Komínková, CSc.. Druhou byla jeho spolupracovnice nejbližší - sestřička Marie Jedličková.

28.2.2019 proběhl již 10.Škachův den.

Zájem o účast na ŠD se mezi návštěvníky rok od roku zvyšuje. Jubilejního 10.ročníku se zúčastnilo více než 270 posluchačů. Zájem o obsah odborných přednášek přesahoval i do přestávky, kde zejména zajímavá ukázka praktických dovedností z první pomoci a KPR předváděná MUDr.Králem rozšířila naše zanlosti v této důležité problematice.

Organizátorři ŠD usilují jak o výběr kvalitních témat vybraných k prezentaci, tak i o co nejvyšší úroveň portfolia přednášejících. Škachův den tak má zásadní přínos v celoživotním vzdělávání nejen studentů dentální hygieny, ale předává důležité odborné informace nejen graduovaným dentálním hygienistkám, ale i stomatologům. 

Ti všichni se v hledišti Divadla U Hasičů letos sešli a vytvořili vnímavou kulisu zainteresovaných posluchačů. 

Úrovní i obsahem přednášek je dlouhodobě plněn hlavní cíl - uctít jméno zakladatele české parodontologie a potažmo tak i dentální hygieny - profesora Miroslava Škacha. 

Podklady do odkazu Z historie Škachova dne s laskavostí sobě vlastní poskytla redakce LKS, účastník všech ŠD a zároveň autor fotografií PhDr.Ladislav Šolc.

 

Z historie Škachova dne (2010 - 2017)
Škachův den 2018 v LKS

Partneři

SVOŠZ pro dentální hygienistky
SVOŠZ pro dentální hygienistky
HERBADENT
HERBADENT
GlaxoSmithKline
GlaxoSmithKline
LKS - mediální partner
LKS - mediální partner
StomaTeam - mediální partner
StomaTeam - mediální partner
SDUZ 2020
SDUZ 2020
Dětský úsměv
Dětský úsměv
Divadlo U Hasičů
Divadlo U Hasičů
banner